פרופ גיורא חת

22 נובמבר, 2002

נילי יקרה ,

אשתי ואני יצרנו קשר אתך לאחר שקראנו מאמר על שיטת רביב. היינו מודעים לסמפטומים השונים של ADD שאפיינו אותי: ביניהם קשיים בהקשבה ובמיקוד וריכוז החשיבה, תחושה של חוסר יעילות בפעולותיי (במיוחד האינטלקטואליות), תחושה של השקעות ומאמצים גדולים יחסית לתוצאות וההישגים, וסמפטומים אחרים. בקשנו לברר אם שיטת רביב תוכל לסייע לנו להתמודד עם התופעות והמאפיינים הללו שהפכו לקשיים קיומיים עבורי, ומעמסה לתקשורת בחיינו המשותפים.

השיחות שקיימת אתנו הפכו לחוויה מרתקת ומהנה. תרגילי הנשימה (שקיבלו אצלנו גוון של מדיטציה), התרגילים להגברת הריכוז והחיוניות, ותרגילי ה”הליכה האין סופית”, הפכו אצלנו ללחם חוק והשפיעו במהירות ובמידה ניכרת. הדבר התבטא בשורה של השפעות פיזיולוגיות –בריאותיות (ירידת לחץ הדם שלי, פרמטרים שונים של בדיקות הדם שלי שהשתפרו לראשונה מזה שנים,איכות השינה של אשתי ועוד), ונפשיות (תחושה כללית של אשתי ושלי למתח וחרדה פחותים בהקשר לפעולות שונות שאנו עושים ולאיכות התקשורת שלנו).

השיחות אתך והתוצאות המרשימות של התרגילים שהצעת,יצרו אצלנו עניין רב בשיטת רביב ורצון לסייע לשילובה ויישומה במסגרות טיפוליות נוספות שלהם שיטת רביב תוכל לתרום במיוחד על ידי הפחתת מתח אצל המטופלים.

בתודה ובברכה,
פרופ’ גיורא חת,
אוניברסיטת חיפה.